Mit csinál a gyógytornász?
Mindig szükséges orvosi vizsgálat, beutaló, mielőtt gyógytornászhoz megyünk?
Mi fog történni az első alkalommal?
Hogyan épül fel a kezelés?
Gyakran halljuk ezeket a kérdéseket, ezért összeállítottunk egy rövid összefoglalót.
A gyógytornász legalább főiskolát végzett szakember, aki önállóan vizsgálja a beteget, ez alapján funkcionális diagnózist állít fel és kezelési tervet készít. Természetesen első alkalommal, ha van, áttekinti az orvostól, más szakembertől hozott dokumentációt, de ez nem feltétlenül szükséges a kezelés megkezdéséhez.
Az állapotfelmérés során a fizikális vizsgálaton kívül a terapeuta alaposan kikérdezi a pácienst, és közösen határozzák meg a célokat. Megbeszélik a kezelés várható menetét, hosszát és az esetlegesen szükséges egyéb vizsgálatokat.
Milyen problémákkal fordulhatunk hozzá?
Sokan azt gondolják, hogy a gyógytornász leginkább idős embereknek tart könnyű tornát. Azonban ennél sokkal összetettebb a munkája, számos területen tevékenykedik (pl. ortopédia, traumatológia, reumatológia, neurológia, szülészet-nőgyógyászat, gyermekgyógyászat, pulmonológia, kardiológia…).
A gyógyítás mellett a megelőzésben is nagy szerepe lehet, egészségmegőrző tornákat tart, szűrővizsgálatokat végez, életmódbeli tanácsokat ad.
A sportolók munkájában is részt vesz, a sérülések megelőzése és esetleges rehabilitációja mellett az edzésmunka hatékonyabbá tételében is segíthet.
Központunkban legtöbbször mozgásszervi problémákat kezelünk, de az egészségmegőrzésre is nagy hangsúlyt helyezünk!
Milyen módszerekkel kezel a gyógytornász?
Mi az a fizioterápia?
A fizioterápia természeti (fizikai és kémiai) energiákkal történő gyógyítást jelent. Számtalan kezelés tartozik ide, az egyik leggyakoribb a mechanoterápia, mely magában foglalja a gyógytornát, aktív és passzív mozgásokat, manuálterápiát és masszázst is. De a fizioterápiás kezelések közé tartoznak többek között az elektroterápia, a hőt (hideg vagy meleg), a fényt vagy a víz fizikai, kémiai hatásait kihasználó kezelések.
A gyógytornász-fizioterapeuta komplexen képzett szakember, de rendelőnkben legtöbbször mozgásterápiás kezelésket alkalmazunk. Számtalan módszer létezik ezen belül is, például McKenzie módszer, Schroth módszer, különböző manuálterápiás módszerek.
A kezelés módját, alkalmazott terápiát mindig egyénre szabva, alapos vizsgálat után választjuk meg a páciens igényeihez, életviteléhez alkalmazkodva.
Bármilyen problémád van, várunk szeretettel!
Időpontfoglalás gyógytornászhoz:
06204920101
napraforgokozpont@gmail.com